KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8214326
nr 821 4326
Albert Engström
(1869-1940), Sverige
Etsning, Albert Engström (1869-1940), porträtt av Asplund, signerad34x24
Albert Engström, svensk målare och tecknare född 1869, död 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 april 2013
kl 20:05:39
17/4 18:45:15
Albert Engström
Läs mer om Albert Engström